Om oss på Fönsterdesign

 Vi är experter på insynsskydd och solskydd. Med snart 30 års erfarenhet erbjuder vi stor kunskap om produkter som persienner, markiser och gardiner. Vi jobbar med fastigheter, privata hem, verksamheter och bostadsrättsföreningar och ser alltid till att hitta en lösning anpassad till dina önskemål och behov. Vi håller ett stort utbud av våra produkter och ser till att lösa det du behöver, allt till konkurrenskraftiga priser och hög kvalitet. Vi hjälper dig hela vägen från måttagning, ideér och inspiration till montering, kontakta oss eller välkommen in till någon av våra två butiker i Stockholm för att prata med en expert. 

Kontakta oss

Vi hjälper dig! Kontakta oss idag.

13 + 6 =

Oscar Larsson
oscar@fonsterdesign.se
Försäljning

Rico Cigel
rico@fonsterdesign.se
Försäljning

 

Jennifer Nylund
jennifer@fonsterdesign.se
Försäljning

 

Erik Andersson
erik@fonsterdesign.se
Montör

 

Kenneth Ståhl
kenneth@fonsterdesign.se
Försäljning

Mikael Nylund
mikael@fonsterdesign.se
Försäljning

Joel Nylund
joel@fonsterdesign.se
Montör

 

Sakarias Asplund
sakarias@fonsterdesign.se
Montör

 

Jobba med oss

Just nu söker vi nya medarbetare! Kolla in våra lediga tjänster nedan.

Resande montör/hantverkare/installatör

Läs mer om tjänsten

Våra butiker

Välkommen in till någon av våra butiker i Stockholm och prata med en expert! Kom in och kika på gardiner, persienner, markiser och få inspiration till ditt hem eller din verksamhet. Vi har många olika lösningar till alla våra produkter och allt måttbeställt så det blir perfekt. Du hittar oss mitt i Stockholm city, kom in så bjuder vi på en kopp kaffe!

Butik Södermalm
Wollmar Yxkullsgatan 15C, 118 50 Stockholm

08-668 14 20
info@fonsterdesign.se

Öppettider
Måndag – torsdag 09-18
Fredag 09-15

Butik Norrmalm
Upplandsgatan 44, 113 28 Stockholm

08-643 02 32
info@fonsterdesign.se

Öppettider
Måndag – torsdag 10-18
Fredag 10-15

Butik Norrmalm
Upplandsgatan 44
113 28 Stockholm
08-643 02 32

 

Butik Södermalm
Wollmar Yxkullsgatan 15C
118 50 Stockholm
08-668 14 20

info@fonsterdesign.se

 

Butik Norrmalm
Upplandsgatan 44, 113 28 Stockholm
08-643 02 32, info@fonsterdesign.se

Butik Södermalm
Wollmar Yxkullsgatan 15C, 118 50 Stockholm
08-668 14 20, info@fonsterdesign.se

 

Butik Norrmalm
Upplandsgatan 44, 113 28 Stockholm
08-643 02 32, info@fonsterdesign.se

Butik Södermalm
Wollmar Yxkullsgatan 15C, 118 50 Stockholm
08-668 14 20, info@fonsterdesign.se