Om oss på Fönsterdesign

 Vi är experter på insynsskydd och solskydd. Med snart 30 års erfarenhet erbjuder vi stor kunskap om produkter som persienner, markiser och gardiner. Vi jobbar med fastigheter, privata hem, verksamheter och bostadsrättsföreningar och ser alltid till att hitta en lösning anpassad till dina önskemål och behov. Vi håller ett stort utbud av våra produkter och ser till att lösa det du behöver, allt till konkurrenskraftiga priser och hög kvalitet. Vi hjälper dig hela vägen från måttagning, ideér och inspiration till montering, kontakta oss eller välkommen in till vår butik i Stockholm för att prata med en expert.

Kontakta oss

Vi hjälper dig! Kontakta oss idag.

14 + 9 =

Oscar Larsson
oscar@fonsterdesign.se
Försäljning / Ekonomi

Rico Cigel
rico@fonsterdesign.se
Försäljning / Projektledare

 

Erik Andersson
erik@fonsterdesign.se
Montör

 

Kenneth Ståhl
kenneth@fonsterdesign.se
Försäljning / Projektledare

Mikael Nylund
mikael@fonsterdesign.se
Försäljning / Projektledare

Joel Nylund
joel@fonsterdesign.se
Montör / Projektledare

 

Lukas Sköld
lukas@fonsterdesign.se
Montör

 

Jobba med oss

Just nu söker vi nya medarbetare! Kolla in våra lediga tjänster nedan.

Resande montör/hantverkare/installatör

Läs mer om tjänsten

Butiksansvarig säljare

Just nu söker vi en ansvarig säljare till vår butik på Södermalm.
För mer information, kontakta Oscar Larsson oscar@fonsterdesign.se

Vår butik

Välkommen in till vår butik i Stockholm och prata med en expert! Kom in och kika på gardiner, persienner, markiser och få inspiration till ditt hem eller din verksamhet. Vi har många olika lösningar till alla våra produkter och allt måttbeställt så det blir perfekt. Du hittar på Södermalm i Stockholm, kom in så bjuder vi på en kopp kaffe!

Södermalm
Wollmar Yxkullsgatan 15C, 118 50 Stockholm

08-668 14 20
info@fonsterdesign.se

Öppettider
Endast bokade konsultationer i vårt showroom.
Maila eller ring oss för att boka ert besök.

Butik Södermalm
Wollmar Yxkullsgatan 15C
118 50 Stockholm
08-668 14 20

info@fonsterdesign.se

Öppettider
Endast bokade konsultationer i vårt showroom. Maila eller ring oss för att boka ert besök.

Vi stödjer Aktiv skola

Butik Södermalm
Wollmar Yxkullsgatan 15C, 118 50 Stockholm
08-668 14 20
info@fonsterdesign.se

Öppettider
Endast bokade konsultationer i vårt showroom. Maila eller ring oss för att boka ert besök.

Vi stödjer Aktiv skola

Butik Södermalm
Wollmar Yxkullsgatan 15C, 118 50 Stockholm
08-668 14 20, info@fonsterdesign.se

Öppettider
Endast bokade konsultationer i vårt showroom.
Maila eller ring oss för att boka ert besök.

Vi stödjer Aktiv skola